Природа – це наше життя/огляд книг, що захоплюють

/Files/images/1/bibl-dyakue0003.jpg

З великим задоволенням ми рекомендуємо юним читачам прочитати цю книжку. ЇЇ написав наш письменник – земляк Михась Ткач, твори якого полюбилися і дорослим, і дітям. У цього письменника свій стиль і своє бачення світу. Він володіє рідкісним даром писати коротко, а показувати багато, уміє розповісти цікаво й хвилююче, навіть поетично, про речі, на перший погляд, звичайні, буденні.

Романтично-пригодницька повість «Веселий Штанько» написана від імені сільського хлопчика Грицька, для якого «…немає більшого щастя, як бути на природі, жити з нею, жити в ній». А навчив всьому цьому мистецтву його вірний друг Штанько, який також був палко закоханий у природу. І чого тільки не росло, і хто тільки не жив у дядька на обійсті: безліч дерев і кущів, безліч різних пташок, тварин. І дядько про все це піклувався, з любов´ю доглядав і навіть розмовляв з ними. Всі в селі вважали Штанька диваком бо «…живе він не так, як усі. Добуде щось – не вельми радіє і втратить – не дуже журиться». Священним обов’язком кожної людини Штанько вважав всіляко захищати рідну природу – птахів, звірів, чарівні озерця та урочища – від варварського ставлення до неї не тільки своїх односельців, а й, взагалі, всього людства. Як вдалося друзям здійснити свої наміри, які непередбачені казкові пригоди траплялися на їхньому шляху, ви дізнаєтеся, прочитавши цю повість.

Ткач М. М. Веселий Штанько, або сторінки щоденника Грицька Селезня з Качківки: повість/ Ткач М. М. – Ніжин: ТОВ «Аспект – Поліграф», 2007.– 220 с.

/Files/images/1/Simia_dykoi_kachky_Jevgen_Gucalo_1.jpg

Від самого народження ми пізнаємо цей великий, прекрасний, неозорий світ, вчимося жити в ньому так, щоб відчути гармонію взаємин між людьми і гармонію співіснування з живою природою.

Саме ці проблеми і порушує Євген Гуцало в своїх оповіданнях, які ввійшли до збірки«Сім´я дикої качки» (шістнадцять оповідань і одна повість). В оповіданнях є веселі і сумні пригоди. Але вони об’єднані однією темою – природа і людина, їх взаємодія. Природа в його оповіданнях – жива і людина є частинкою цього складного прекрасного світу. Багато корисного і повчального для себе візьмете ви, прочитавши цю книгу. Вона навчить вас любити природу, застерігає від дурних вчинків, які можуть зашкодити природі як, наприклад, вчинок Юрка по відношенню до каченят дикої качки в повісті «Сім´я дикої качки». Він забрав каченят до себе додому. Історія закінчилася трагічно. Каченята гинуть. Гинуть через жорстокість і самолюбство Юрка, який, здається, так і не зрозумів, що накоїв.

Зовсім інакше поводиться Любомир – герой оповідання «Чорнобильська дівчина Калина». Він у будь-який спосіб хоче допомогти Калинці подолати невідому хворобу. Підтримує, втішає подругу, знаходить усе нові й нові способи, щоб змусити дівчинку повірити в те, що вона одужає. Що вони разом підуть у луги, що слухатимуть спів пташок і гуркіт грому, налиті соком ягоди калини повернуть дівчинці сили.

Гуцало Є. П. Сім´я дикої качки/ Гуцало Є. П. – К.: Національний Книжковий Проект, 2012.– 224 с.

Огляд підготувала: провідний бібліотекар Ганна Маджуга

Кiлькiсть переглядiв: 119

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.